KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12178212
nr 1217 8212
Reinhold von Rosen
(1894-1961), Sverige
Akvarell, Signerad -47, bergslandskap. Motivet: 18x25
Reinhold von Rosen, svensk målare och grafiker född 1894, död 1961.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 november 2018
kl 20:04:48
18/11 20:10:24
Reinhold von Rosen
Läs mer om Reinhold von Rosen