KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12178212

nr 1217 8212

Reinhold von Rosen

(1894-1961), Sverige

Akvarell, Signerad -47, bergslandskap. Motivet: 18x25

Reinhold von Rosen, svensk målare och grafiker född 1894, död 1961.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 november 2018
kl 20:04:48

18/11 20:10:24 1      Vinnande bud

Reinhold von Rosen

Läs mer om Reinhold von Rosen